Tarahi : Amir Abdolahi
سايت جونقان 27 آذرماه 1391 بارگذاري شد
Support

لوگو سایت


مطالب تصادفي


تقويم سايت


<    «  تیر 1396  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

ورود به سايت جونقان
عضويت در سايت
بازيابي کلمه عبورنام کاربری:
رمز عبور:

آمار سايت


آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 140
کل نظرات: 576
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 1
کل: 267
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: farzadshahabiحماسه عظيم 9 دي ، تجلي بصيرت ، همت و ولايت
   مطالب سایت جونقان   نويسنده: admin   تاريخ: 18 شهریور 1393   بازديدها: 2 949
بسمه تعالی

حماسه عظيم 9 دي ، تجلي بصيرت ، همت و ولايت
سیف الله مطلبی جونقانی- کارشناس مسائل سیاسی
(09133841412) s.motallebi42@gmail.com

اين حرف را بارها شنيده‌ايد كه «مرد در عمل مشخص مي‌شود نه در حرف». بين اهل حق بودن در «نظر» و اهل حق بود در «عمل» تفاوت وجود دارد. در مقام نظر همه مي‌توانند دم از حق برنند اما در مقام عمل، نه. به همين خاطر گفته‌اند كه افراد را بايد در بزنگاه‌ها و بحران‌ها شناخت نه در شرايط عادي. اگر شهيد چمران گفته است «آن‌گاه كه شيپور جنگ نواخته مي‌شود شناختن مرد از نامرد آسان مي‌شود» به همين دليل است...
ماجرای بی‌وفایی کوفیان و غربت حضرت مسلم بن عقیل (ع) راشنیده‌اید. که چگونه کوفیان در ابتدا 18 هزار نامه به سیدالشهداء نوشتند و از او دعوت کردند که به کوفه بیاید و امام حسین (ع) نیز مسلم بن عقیل را برای دریافت صحت و سقم نامه‌ها به کوفه فرستادند. بعد هم ادامه‌ی ماجرا که در نهایت منجر به شهادت جناب مسلم در چنین روزی شد. در این‌جا قصد تکرار این ماجرا را ندارم. اما در مورد این‌که چرا کوفیان تنها پس از گذشت چند روز از نوشتن نامه، چنین عملی را انجام دادند و دست از حمایت سفیر حسین (ع) برداشتند تحلیل‌های متفاوتی ارائه شده است. برخی از آنان را شنیده‌اید و در این مجال کوتاه، فرصت پرداختن دوباره‌ی آن‌ها نیست.
با این وجود رفته رفته به چهارمین سالگرد رویدا د تاریخی و اثر گذار 9 دی ماه 1388 می رسیم. رویدادی که بسیاری از تحلیل گران را در دو سطح داخلی و خارجی در چرایی و چیستی حماسه 9 دی به عکس العمل وا داشته است. تحلیل ها عمدتا از زوایای خاص و با توجه به درک و موقعیت افراد تحلیل کننده صورت گرفت که در بیشتر موارد توام با" شعارزدگی" همراه بوده است. برداشت صحیح از آن حادثه را باید در سخنرانی ها و موضع گیری های سکاندار انقلاب اسلامی یعنی رهبری معظم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای جستجو کرد که معظم له فرمودند "من آن سال هم گفتم_پارسال یا پیرار سال_ که این حادثه ،حادثه کوچکی نیست این حادثه شبیه حوادث اول انقلاب است این بایستی حفظ و گرامی داشته شود البته شما آقایان که مسئول هستید سعی کنید جنبه های شعاری را بر این حادثه غلبه ندهید ." (در دیدار با اعضا ستاد گرامیداشت حماسه 9 دی )
بنابر این رهبری معظم انقلاب اسلامی حجت را بر گویندگان و نویسندگان تمام کرد و آن این که، دربررسی حماسه 9 دی باید به چرایی و چیستی آن پرداخته شود. د رراستای همین هدف ، نویسنده دراین مقال، به دنبال ارائه پاسخ مستدل به چرایی و چیستی حماسه 9 دی می باشد .

الف : چرایی حماسه 9ی 1388

در بادی امر وقتی سخن از چرایی یک حادثه و رویداد می شود اشاره به بستر نظری، تاریخی و سیاسی آن است اساسا تحلیل هر رویدادی مستلزم توجه به ریشه ها و چهار چوب هایی است که از بازتاب آن حوادث بعد ی بوجود می آید. حادثه 9 دی 1388 هم از چنین بستر هایی برخوردار است .
انقلاب اسلامی که در نوع خودش از حوادث ماندگار اواخر قرن 20 بوده است، ارائه دهنده الگویی از حکومت داری و مردم سالاری را به دنیا ارائه داده است که تا آن زمان لیبرال دموکراسی غرب ادعای آن را داشته است. پیشرفت در عرصه های گوناگون علم و فناوری، تثبیت راهبرد تهاجمی در سیاسیت خارجی، انفعال کشاندن قدرت های استکباری ، عدم تمکین ایران در قبال فشار های بیرونی، تلاش برای گسترش هرچه بیشتر جبهه مبارزه علیه رژیم غاصب صهیونیستی و شکست های پی در پی ساختار های نظام سلطه جهانی مانند شکست همه توطئه ها و طراحی های فریبکارانه در مناقشات بین المللی مثل مسئله فلسطین را وا داشت تا در مقابل این حرکت مقدس که بر گرفته از اسلام ناب محمدی(ص) به رهبری مرجع عالیقدر امام خمینی ره و در ادامه رهبری سلف صالح آن امام سفر کرده یعنی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بوده ، انواع توطئه های سخت افزاری و نرم افزاری را به بوته امتحان بگذارند که از آن جمله بوده، فتنه انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 که تمام عوامل داخلی و خارجی را به میدان آورده بوده اند .
حوادث تلخ پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388، اتفاقی نبود که به یکباره و با اعلام نتایج انتخابات آغاز شود، بلکه قرائن و شواهد نشان می داد که از مدت ها قبل، دشمنان انقلاب و نظام اسلامی به طراحی آن پرداخته بوده اند و انتخابات مذکور این فرصت را برای بر اندازی یا حداقل تضعیف جمهوری اسلامی بوجود می آورد تا از این طریق و به خیال خام همه بد خواهان انقلاب اسلامی دست به حرکتی موزیانه بزنند و به زعم خود مراحل انقلاب مخملین را در کشور اجرا بنماید .لذا در خارج، همه تلاش حکام و سیاست مداران غربی بویژه امریکا و رسانه های آنها از ماه ها قبل ،از تقلب در انتحابات ریاست جمهوری سخن می گفتند و در داخل نیز عده ای دانسته و نا دانسته با القای این هدف شوم، دشمنان بیرونی انقلاب اسلامی یعنی تقلب در انتخابات ،این ذهنیت را در جامعه تقویت می کرده اند تا بتوانند زمینه نا آرامی ها و آشوب های خیابانی را فراهم نمایند .
برقرای ارتباطات پنهان با عوامل داخلی ،کمک های فراوان مالی ، حمایت علنی در چهارچوب پروژه های دیپلماسی عمومی ، فشار به نظام جمهوری اسلامی به منظور ایجاد فضای مانور برای جریان غرب گرا در داخل و شبکه سازی اجتماعی در حوزه های مجازی و حقیقی از سوی دشمنان بیرونی و تدوین مانیفست بر اندازی حزب مشارکت ، زیر سوال بردن پیشاپیش سلامت انتخابات با مطرح کردن احتمال وقوع تقلب ،حذف احمدی نژاد به هر قیمت ، سیاه نمایی و تخریب کلیت نظام و ارائه فضای یاس آلود توسط کاندید های معترض و برنامه ریزی منسجم جهت ایجاد جنبش های اجتماعی فراگیر و خیابانی کردن آنها از سوی فریب خوردگان داخلی در قالب جنبش سبز نشان از یک حرکت برنامه ریزی شده توسط دشمنان داخلی و بیرونی انقلاب اسلامی داشت. (گزارش مجلس شورای اسلامی از فتنه 88 )
با پایان یافتن انتخابات وشکست رقبای پیروز در انتخابات یعنی دکتر محمود احمدی نژاد، شکست خوردگان ابتدا راهبرد ابطال انتخابات با ادعای واهی تقلب و در ادامه با استفاده از همه ظرفیت های خود به تحریک مردم به ادامه اعتراضات خیابانی ، تلاش برای گسترش این اعتراضات به شهرهای دیگر، تحریک علمای بلاد و تاثیرگذاری بر آنها ، استفاده از اهرم حمایت برخی دول غربی و سرانجام سو استفاده ازروزهای ملی مانند 13 آبان روز دانش آموز و 16 آذر روز دانشجو و روز های مذهبی مانند روز قدس و عاشورا، بتوانند به خواسته های خودشان برسند .در ذیل به بررسی های گوشه ای از این حرکت های بدعت آمیز جریان نفاق در قالب فتنه 88 که می تواند در جواب چرایی حماسه 9 دی 88 به ما کمک کند می پردازیم :
16مرداد سال 1358 بود که رژیم صهیونیست وقتی به بمباران گسترده جنوب لبنان اقدام کرد، حضرت امام خمینی ره از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب کنند و در این روز ،همبستگی خودشان را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین به نمایش بگذارند.
امام خمینی(ره) در همین رابطه فرمودند: "روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامی است. روزی است که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن برافراشته شود. روزی است که باید به ابرقدرتها فهماند که دیگر آنها نمی‌توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم می‌دانم، و روزی است که باید ما تمام قوای خودمان را مجهز کنیم." همچنین او در شرح جهانی بودن این روز اعلام داشتند: "روز قدس، جهانی است، و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است، روز مقابله ملتهایی است که در زیر فشار ظلم آمریکا و غیر آمریکا بودند، روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند، در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند... روز قدس، روزی است که باید سرنوشت ملتهای مستضعف معلوم شود باید ملتهای مستضعف در مقابل مستکبرین اعلان وجود بکنند، باید همانطور که ایران قیام کرد، و دماغ مستکبرین را به خاک مالید، و خواهد مالید، تمام ملتها قیام کنند، و این جرثومه‌های فساد را به زباله‌دانها بریزند."(صحیفه امام ج9ص277_278)
با اعلام نظر امام ره ،از آن تاریخ تا به امروز مردم مسلمان ایران و مسلمانان در تمام مناطق جهان، در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان با عنوان روز قدس به خیابان ها می ریزند و انزجار خویش را از صهیونیست ها وحامیان آنها بویژه آمریکا اعلام می کند . فتنه گران در قالب جنبش سبز در روز قدس سال 88 در تهران و بعضی از شهر های ایران به جای حمایت از مردم مظلوم فلسطین،شعار (( نه غزه نه لبنان )) سر داده اند و عملا صف خودشان را از انقلاب اسلامی و رهبری آن، امام خمینی ره جدا کرده اند. اگرچه مقام معظم رهبری در 21 رمضان همان سال نسبت به خدشه دار شدن روز قدس به عنوان یک روز از یادگار های ذی قیمت امام خمینی ره به بد خواهان هشدار داده بودند و این روز را روز وحدت مسلمانان جهان بر علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آنها دانسته اند (نماز جمعه 21 رمضان ) ودرادامه سپاه پاسداران که بازوی توانمند انقلاب اسلامی است، با علم به اینکه بعضی تصمیم دارند به صفوف مردم مسلمان در روز قدس 88 نفوذ کنند، با صدور اطلاعیه اعلام داشت " دشمنان انقلاب و نظام و شکست خوردگان عرصه انتخابات اخیر در تلاش هستند برای انتقام از مردمی که با خلق حماسه 22 خرداد و حضور بی نظیر 85 درصدی خود، فصل نوینی در پیشرفت و تعالی کشور گسوده اند با حرکات خاص و شعار های انحرافی و استفاده از نماد های فریبنده رنگین و عمل به نسخه رسانه های بیگانه و صهیونیستی در صفوف متحد مردم اخلال ایجاد کرده و شعار های واحد و کوبنده ملت علیه اشغالگران سرزمین فلسطین را به شعار های انحرافی و مورد رضایت آمریکایی ها و صهیونیست ها مبدل سازند" (فارس نیوز 26 شهریور 88)
با همه این هشدار ها ، کاندیدا های شکست خوردده که تنها برای رسیدن به امیال نا مشروع و ضد انقلابی خود، چیز دیگری را دنبال می کرده اند با بهره گیری از احساسات گروهی جوانان وفریب خوردگان در جمع آنها حاضر شده اند و خود شاهد هتاکی و هنجار شکنی این افراد محدود بر علیه خواسته های مهم امام ره از مسلمان "یعنی حمایت از مردم مظلوم فلسطین " بوده اند. آنها با این عمل ضد انقلابی خودشان نه تنها از صف مردم مسلمان و انقلابی ایران بیرون رانده شده اند بلکه میلیون ها نفر از مسلمانان جهان بویژه آفرینندگان حماسه 9 دی را برعلیه خودشان بر انگیختند .
حرکت دیگر غیر قابل اغماض دیگری که فتنه گران در سر لوحه کارشان برای انتقام از جمهوری اسلامی قرار داده اند هتاکی و اهانت به امام خمینی ره در 16 آذر 1388" روز دانشجو" بود که در این روز علیرغم بعد تاریخی آن که از سال ها دور بر علیه شیطان بزرگ آمریکا از سوی دانشجویان تظاهراتی صورت میگرفت ، بد خواهان امام ره و انقلاب اسلامی تصاویر امام خمینی ره در جلوی دیدگان رسانه های داخلی و خارجی به آتش کشیده اند تا از این طریق یکی از کارهای شنیع و ضد ارزش فتنه گران و جنبش سبز بوقوع بپیوندد. این اهانت به ساحت مقدس امام خمینی ره ،عدم تقید آنها را به اصل ولایت فقیه ثابت می کرد چنانکه"شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه " از سوی همین جریان داده شد.
آنچه تیر خلاص بر پیکرجریان نفاق و فتنه وارد آمد، حرمت شکنی آنها در عاشورای حسینی سال 88 بود .واقعه کربلا یکی از غم انگیز ترین و تراژدی های تاریخ بشریت به حساب می آید. حادثه ای که فاجران بنی امیه و غاصبان حکومت علوی، چنان جور و ستمی بر خاندان نبوت و امامت روا داشتند که هیچ ظالمی در هیچ زمانی به آسانی نمی توانست مرتکب آن شود .در این روز حتی به طفل شیر خواره ای چون علی اصغر رحم نکرده اندو خیام زن های بی پناه یورش برده اند و آن را به اتش کشیده اند.
عاشورا تنها مختص به کربلا نیست، بلکه هر محکی است که از آن روز تا کنون برای جدا شدن صف یزیدیان از حسینیان کارایی داشته است .چنانکه فرمودند:" کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا". اهانت به عاشورا و قیام ابا عبدالله الحسین در طول تاریخ توسط همه اشرارو بدخواهان اهل بیت، یکی از اعمال خبیث آنها بوده است . چنانکه روزی قبر امام حسین علیه السلام توسط بنی العباس به آب بسته شد و روزی دیگر در سال 1216 هجری قمری آل سعود به کربلا حمله و صدمات جدی به گنبد آقا امام حسین (ع) وارد کرد. درراستای همین اهداف شوم ودر سال 1991 میلادی /1370 ه.ش حزب بعث به دستور صدام حسین و در جریان اعتراض شیعیان عراق بخشی از گنبد و حرم امام حسین تخریب و تعداد زیادی از شیعیان از دم تیغ آنان گذشته اند.
اما آنچه از همه حیرت آور تر بود، اهانتی است که به ساحت مقدس عاشورا در سال 1388 توسط جنبش سبز صورت گرفت. این حرمت شکنی که از روز قدس و 16 آذر شروع شده بود در روز عاشورا به اوج خودش رسید .در این حادثه تلخ ،پرده از چهره واقعی یزیدیان زمان کنار زده شد و با به آتش کشیدن خیام و پرچم های حسینی که نماد ها عاشوراییان به حساب می آمد ، ماهیت اصلی این دغل بازان افشا شد .آنچه که در اینجا خود نمایی می کند، این است که این جماعت فتنه انگیز با شریعت محمدی (ص) و مکتب حسینی کار دارند و هیچ ابایی از نابود کردن سنبل های عاشورا ندارند و آنها گستاخی را تاآنجا پیش برده اند که صفحات قرآن را در جلوی دیدگان مردم مظلوم مسلمان به آتش می کشیدندکه رسانه های داخلی از به تصویر کشیدن آن شرم و حیا کرده بودند .آنها مانند اسلاف ناپاک خودشان در روز عاشورا به سوت و کف زدن و هلهله پرداخته اند. از همه درد ناک تر پیامی بود که یکی از شکست خوردگان انتخابات، آنها را ( مردم خداجو ) لقب داد .
مردم عزا دار تهران که خودشان را شریک عزای سالار شهیدان می دانسته اند ،با دیدن تصاویر درد ناک حمله به نماد های عاشورا به سرعت خود را به خیابان ها رسانده اند و کینه بر آمده از اعمال قبیح یزیدیان زمان در غالب جنبش سبز، زمینه را برای حضور میلیونی در تهران و همه شهر های و روستا های ایران در حماسه 9 دی 88 فراهم نموده اند . مردم در حماسه 9 دی 88 در مقابل اقدامات ساختار شکنانه فتنه گران ، پاسخ قاطع و دندان شکن به آنها داده اند ،تا همه جهانیان با این حرکت خود جوش مردم مسلمان ایران مات و مبهوت شوند . در چرایی حماسه 9 دی 88 همین بس که مردم ولایت مدار نشان داده اند ، توهین به ارزش ها را نمی پذیرند و در مقابل بد خواهان تا سر حد جان می ایستند و مقاومت می کنند .چنانکه در گذشته در برخورد با ضد انقلاب داخلی و دشمنان خارجی بویژه در جنگ تحمیلی 8 ساله صدام حسین معدوم بر علیه ایران اسلامی نشان دادند. در ادامه، این نوشته به بررسی بعد دیگری از حماسه 9 دی 88 یعنی به ماهیت و چیستی آن می پردازیم :

ب: چیستی حماسه 9 دی 1388

درباره چیستی و ماهیت حماسه 9 دی 1388 ، باید گفت که هر وقت نظام مقدس جمهوری اسلامی با بن بستی مواجه شد که نشود آن را با حضور نیرو های امنیتی دفع کرد ، مردم خود که از علل موجده این انقلاب و نظام مقدس بوده اند، به خیابان ها خواهند آمد و منتظر دستگاه های مسئول نمی مانند .حضور گسترده مردم در لحظه های سخت انقلاب اسلامی، چه قبل و چه بعد از پیروزی ، به عنوان یک ضرورت از سوی همه تحلیل گران برای رویارویی با جنگ سخت و نرم دشمنان نامبرده می شود. زیرا تاریخ نشان داد که اگر مردم دارای بصیرت نباشند و بموقع وار د صحنه نشوند ، حضرت امیر هم به تنهایی نمی تواند گردن کشان خود محور و هتاک به دین و نماد های دین را واردار به قبول دین و رای مردم کند .اساسا معنی مردم سالاری دینی ، این است که مردم در عرصه های کلی و جزئی جامعه بر اساس معیار ها و مبانی دینی نقش آفرینی کنند که این در حوزه تکلیف جایگاه مهمی دارد .
9 دی 88 نشان داد که مردم ایران در هنگام ندای هل من ناصر ولی زمان خودشان نه تنها ساکت نمی نشینند بلکه مانند علمدار کربلای امام حسین (ع) ،حضرت ابوالفضل العباس و شیفتگان کربلای حسینی به میدان می آیند و از مشک رنج های انقلاب اسلامی جانانه تا سر حد جان حمایت می کنند. همین حضور مردم است که امام خمینی ره در خطاب به دولت وقت فرمود اند "شما اگر مردم نبود ه اند نمی توانستید جنگ را اداره بکنید وشک نکنید، مردم اداره کرده اند ، یعنی این سپاه مردم اند، این بسیجی ها مردم اند ، ارتش امروز هم مردم اند " این سخنان حکیمانه امام خمینی ره را خیلی ها در ک نکرده اند. تااینکه قافله انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی به 9 دی ماه 1388 رسید .
هفته ها آشوب و توهین به مقدسات و آرمان های مردم و زیر پا گذاشتن همه آنچه را که مردم ایران، سالها برای حفظ آن زحمت کشیده بوده اند ، سر انجام کاسه صبر مردم با بصیرت و ایثار لبریز شد و حماسه بزرگی را خلق کرده اند. در 9 دی 88 بود که میلیون ها نفر در جای جای ایران اسلامی در حمایت از رهبری و نظام اسلامی به پا خواسته اند و غبار فتنه از سر و روی جامعه دینی زدوده اند و پرده نفاق و دورویی از چهره تزویر گران زمان و سران فتنه بر گرفته اند. این روز نشان داد مردم از بعضی خواص بی بصیرت و دل به دشمن داده جلوترند . حضور مردم در9 دی 88 حول محور ولایت زمان حضرت ایت الله العظمی امام خامنه ای، نه تنها بیماری فتنه را دفع کرد ،بلکه به انقلاب اسلامی برای سال ها بعد نوعی مصونیت بخشید . مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت 9 دی 88 ،فتنه پیش آمده را یک بیماری دانسته اند و فرموده اند "این فتنه صرفا به حضور عده ای در خیابان نبود ، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت که چنین هم شد "( روزنامه کیهان 10 دی 1389)
حماسه 9 دی نشان داد که در دامن مردم فهیم و انقلابی ایران چه بصیرت ها و ایثارگری هایی نهفته است . از چیستی و ماهیت حماسه 9 دی، همین بس که این حماسه تاریخ ساز نشان داد بیعت ملت ایران با قرآن و عترت جاودانه و میثاق آنان با ولی فقیه زمان یک حقیقت همیشه جاری و خدشه ناپذیر بوده و در هر مقطع و صحنه ای که انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیازمند حضور مردم باشد ، آنها آگاهانه ، عاشقانه ، شجاعانه،فداکارانه و بی درنگ وارد میدان می شوند و امام و رهبر خویش را یاری می دهند . اساس حماسه 9 دی 88 نشان داد که این همایش ملی واسلامی، نمایش فریاد دین خواهی و ولایت مداری و صحنه درخشش هوشمندی و بصیرت مردم ایران در سپهر تاریخ انقلاب اسلامی و تمایز دهنده مردم مسلمان ایران با مردم کوفه زمان علی ابن ابی طالب و حسین ابن علی (ع) در فهم راستین حق و حقیقت و رویارویی با فتنه ها از یک جنس است .
رهبری در خطبه نماز جمعه 29 خرداد 88 در باره نقش مردم در تمام دوره های انقلاب اسلامی و عدم شناخت مردم از سوی همه معاندان فرموداند: "خیال کردند ایران هم گرجستان است! یک سرمایه‏دار صهیونیست آمریکائى چند سال قبل از این، طبق ادعاى خودش که در رسانه‏ها و در بعضى از مطبوعات نقل شد، گفت من ده میلیون دلار خرج کردم، در گرجستان انقلاب مخملى راه انداختم؛ حکومتى را بردم، حکومتى را آوردم. احمق ها خیال کردند جمهورى اسلامى، ایران و این ملت عظیم هم مثل آنجاست. ایران را با کجا مقایسه میکنید؟! مشکل دشمنان ما این است که هنوز هم ملت ایران را نشناختند. " (کیهان28/4/1388)
حماسه 9دی نشان داد مردم مسلمان و ولایت مدار ایران اسلامی تیشه به ریشه جریانی زده اند که حتی به عاشورای حسینی و قرآن آنان رحم نکرده اند. مردم با حرکت خودشان کسانی را سوزاندند ،که آنها به دنبال سوزاندن تمام ارزش های این مردم بوده اند .حماسه مردم در این روز به جهانیان نشان داد که ملت ایران ،مسلمان است و تابع ولایت است و هرکجا ظلم و ستم و خیانتی باشد در مقابل او می ایستد و فریاد "هیهات من الذله " سر می دهد. روح حاکم بر 9 دی 88 بر دو عنصر ،حضور به موقع مردم و ایمان قلب آنها به حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی استوار بود . چنانکه مقام معظم رهبری در باره چیستی و هویت حماسه 9 دی به مردم مسلمان ایران فرموده اند :"هویت و ماهیت انقلاب. یعنی همان روحی که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و حضور عظیم بی نظیر تاریخی در سال 57 - در 9 دی این روح به شکل بارزی نشان داده شد - به طوری که جای انکار و تردید و تأمل را برای هیچکس از بدخواهان، دوستان، دشمنان و دیگران باقی نگذاشت. آن روح چه بود؟ روح دیانت حاکم بر دلهای مردم. پس اینجا ما دو عنصر در کنار هم داریم: یک عنصر عنصر مردم است که مردم در هر کشور و جامعه ای، اگرچنانچه همت کنند، بصیرت به خرج بدهند، عمل کنند و وارد میدان بشوند؛ همه مشکلات را می توانند حل کنند. یعنی بزرگترین کوهها در مقابل حضور مردم از بین می رود. می توانند کوههای بزرگ را جابجا کنند؛ این یک حقیقت آشکاری است که بسیاری از تحلیل گران اجتماعی در کشورهای اسلامی و دیگر کشورها، این حقیقت را درست لمس و درک نکرده اند اما ما این را لمس کرده ایم. هنر امام بزرگوار ما این بود که مردم را وارد صحنه کرد. مردم با جسمشان با حضورشان، آمدند و آنچه را که می خواستند و بر آن همت گماشته بودند، آن را با حضور خود تثبیت کردند. همه موانع سیاسی و غیرسیاسی و استعمار و قدرتهای عظیم جهانی که بر امور ملتها مسلطند در مقابل این حضور مجبورند که عقب نشینی کنند. الان هم در هر نقطه ای از دنیا، اگر ملتها وارد میدان بشوند با هدف مشخص، با شعارهای مشخص، با ایمان راسخ در دل و عمل صالح در کنار آن؛ هیچ مانعی در مقابل آنها قادر به مقاومت نیست."(دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت 9 دی )
بنا بر این حماسه9 دی88 را باید بر آمد ه ا ز باور های دینی مردم مسلمان ایران ، حضور مردم در عرصه های مختلف ، ایمان مذهبی مردم و عشق به اهل بیت (ع) دانست، که نقش رهبری و ولی فقیه زمان، بصیرت و اقدام به لحظه و نگرش عاشورایی مردم مسلمان ایران در ایجاد آن بسیار تعیین کننده بود. در یک کلام می توان گفت که چیستی حرکت 9 دی 88 ، یک فصل جدیدی از ولایت پذیری مردم مسلمان ایران بود .

ج: نتیجه گیری

حماسه 9 دی 88 مردم ولایت دار ایران پس از چند ماه تحرک بی حاصل فتنه آفرینان و حامیان داخلی و خارجی آنان ، توانست انقلاب اسلامی و نظام مقدس بر آمده از آنان را از توطئه های خطرناک و پیچیده کانون های استکباری وصهیونیستی، با کور کردن چشم فتنه و انزوای خواص بی بصیرت ، سر فصل جدیدی از پیوند مستحکم بین امام وامت را در جامعه اسلامی ایران بگشاید. این روز استثنایی، نه در یک روز تعطیل ، نه با تبلیغ هیچ رسانه ای و یا دعوت بزرگان شکل گرفت .
در این روز همه آمده بود ندو خودشان شعار خلق می کرده اند، که تمام شعار ها در حمایت از رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ا ی و تقویت نظام مقدس اسلامی و اعلام انزجار از فتنه گران بوده است .این مردم آمده بودند ،یوم الله دیگری را خلق کنند تا در تارک انقلاب اسلامی چون خورشید بدرخشد. این روز برای بد خواهان به همان اندازه آزار دهنده است که برای دوستان انقلاب اسلامی در داخل و سراسر جهان یک هدیه الهی بوده است. حماسه 9 دی88، سران فتنه را در بن بست دوگانه قرار داد زیرا از آن روز به یاد ماندنی تا به امروز دیگر نه توانسته اند مدعی خط امام و نه مدعی مردم باشند .آنها هر دو مسیر را خراب کرده اند. مدعیان دروغین خط امام با عبور از ولی زمان، از حرکت میلیونی مردم درپیمودن مسیر سخت انقلاب اسلامی باز مانده اند و دیگر نتوانسته اند خودشان را جزو وارثان انقلاب اسلامی بدانند .
حماسه 9 دی 88 نشان داد که اگر چه فتنه های صدر اسلام در بعضی از مواقع منجر به شکست ظاهری دین داران واقعی شد ولی در فتنه های آخر الزمان،این منافقان و فتنه گران خواهند بودکه نابود می شوندوازچشم مردم می افتند. همانگونه که در این فتنه 88 دیدیم آن حماسه ی بزرگ تمام فتنه گران را تا سر حد نابودی پیش برد و انشا الله درآینده چنین باد .


ارسال کننده : آقای مطلبی

 
 

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :


 
 

تصوير منتخب سوم

تصوير منتخب دوم

تصوير منتخب اول

آخرین مطالب


 • ایده بسیار جالب
 • اطلاعات مورد نیاز در مورد تصویر
 • پیام تسلیت
 • کاخ سردار اسعد بختیاری
 • شعری از استاد مسعود الگونه
 • کوه شیخ جونقان
 • سجاد مردانی جونقان در المپیک 2016 ریو
 • شعری در وصف خیر مدرسه ساز
 • شعری به مناسبت افتتاحیه موزه مشروطیت جونقان
 • شعر : قصه های خودمونی
 • کنسرت گروه افاق شرق
 • سال نو مبارک
 • شعر : گونه کان: سرزمین خورشید
 • صدور كارت هوشمند ملي
 • مقاله استراتژی انتخابات
 • شعر کُه جهان بین ( به زبان بختیاری)
 • عهدو تفاق
 • نمایشگاه آثارهنری وصنایع دستی معلولین
 • موسسه ی خیریه ی امام حسین (ع) جونقان
 • آیا کتاب ادیب و شاعرشهرمان جناب علیداد رحیمی را خوانده اید ؟
 • گردشگران ایتالیایی در قلعه سردار اسعد
 • خلوت عاشقی ( ایمان جزایری )
 • ایمان جزایری ( رسوایم نکن )
 • جاده باستانی دزپارت
 • سالروز فتح اصفهان و تهران توسط ایل بختیاری
 • شعری در وصف جونقان
 • یاسین امانی پور جونقانی -کسب مقام قهرمانی آسیا
 • مهدی نوروزی جونقانی ملی پوش شهرمان
 • پروژه خیری استخر شنای شهر جونقان
 • طرح تونل جونقان هفشجان
 • تصاویر ارسالی آقای کیانی مقدم جونقانی
 • کنسرت آقای نیکبخت در تهران ( به زودی )
 • نوروز 1394 مبارک
 • کتاب تاریخ وفرهنگ جامع شهرجونقان
 • تقدیمی به سایت جونقان ( خطاطی )
 • شعر زیبای استاد میرزا بیضاء جونقانی با صدای استاد شجریان
 • کنسرت موسیقی ایرانی با صدای یزدان نیکبخت
 • فعال سازی شبکه تلویزیونی دیجیتال در جونقان
 • یلـــدا مبـــارک
 • قهرمانی تیم ملی بدنسازی به مربیگری علی نعمتی جونقانی
 • واکنش جهانبازي به اعتراض قلعه‌نويي
 • يدالله جهانبازي دربي 79 را سوت مي زند
 • سایت شهرداری جونقان بارگزاری شد
 • خدایا حفظ کن این جونقان را
 • طرح هم کدسازی تلفن های ثابت
 • کوچه کوچه دلم پر از غوغاست / هر طرف خیمه عزا برپاست
 • برایم لختی بخند…
 • جنگ شادی
 • مشکلات شهر جونقان به گوش استاندار رسید
 • عملکرد شورای شهر جونقان
 • به خانه مشروطه خواهان خوش آمدید
 • المان مشروطیت
 • عهدنامه فيمابين خان جونقان و بقيه توابع
 • تخت سمنبر
 • تحولات تعداد جمعيت شهر جونقان
 • دعا
 • گوشه ای از زندگی نامه شاعر بزرگ میرزا بیضاء جونقانی
 • مسابقات فوتسال جام فجر
 • زاد گاه من جونقان
 • آلبوم ایرانی تبار استاد یزدان نیکبخت
 • مسابقات ددلیفت در جونقان
 • سعیدزارع ˈرییس هیات فوتبال استان چهار محال و بختیاری شد
 • اجرای زنده یزدان نیکبت
 • شعر آب
 • اشعاری از یزدان نیکبخت
 • اشعار زيباي بختياري
 • تشکر
 • دراین خاک دراین خاک دراین مزرعه پاک به جز عشق به جز مهر دگر چیز نکاریم
 • تصاویر کاندیدای شورای شهر جونقان
 • نامساوی
 • تقدیم به...ننه گونه کان
 • نقشه ماهواره ای شهر جونقان
 • خیمه گاه ویژه ایام محرم ...جونقان
 • اشعار ترکی از شاعر بهنام رستمی
 • اشعار ترکی از شاعر یزدان نیکبخت
 • عاشورا 92 در جونقان
 • تقدیمی به سایت جونقان
 • تصاویری از داوران فوتبال سرشناس جونقانی
 • سفر نامه عبد الرحيم کاشانی به منطقه بختیاری
 • برنامه پاکسازی چشمه صالح
 • *ماه خدا*
 • مطالب و اطلاعت بسیار دقیق وکارشناسی شده جونقان
 • سرمایه گذاری چینی ها در معادن جونقان
 • نامه سردار اسعد پیش از عزیمت به اصفهان
 • مسیح من ! ( شعر)
 • نظراتی که به صورت ایمیل یا پیامک ارسال می شوند
 • گزارشی کوتاه از مرکز نیکوکاری امام علی(ع) شهر جونقان
 • من اهل اینجایم ببین
 • مردم چهارمحال و بختیاری چهارشنبه میزبان رییس جمهوری می شوند
 • به سایت جونقان خوش آمدید
 • تیم فوتبال جونقان دهه ی پنجاه
 • جواب دهی به نظر یکی از بازدیدکنندگان
 • پیش بسوی فرهنگ سازی
 • خصوصیات کاندیدای اصلح شورای شهر
 • شعر ترکی در وصف جونقان
 • جونقان یعنی ...
 • قدمت شهر جونقان
 • چرا جونقان ؟؟؟
 • زبان و گویش مردم شهر جونقان
 • کشـاورزی در شهـر جـونقــان
 • جونقان اولین شهر استان از لحاط قدمت تاریخی
 • شعری در وصف جونقان
 • کشـاورزی در جونقان
 • منابع آب جونقان
 • آب و هوای جونقان
 • پوشاك مردم جونقان
 • آداب و رسوم جونقان
 • چشمه های جونقان
 • شهدای جونقان
 • مبارزات مردم جونقان علیه خوانین
 • ورزش در جونقان
 • حماسه عظيم 9 دي ، تجلي بصيرت ، همت و ولايت
 • بارش اولین برف زمستانی در جونقان
 • شعر
 • جونقان: تبعیدگاه سیب دزدان سلحشور
 • مهد دلیری
 • سال 1393 مبارک باد
 • Basice of NOROUZ:
 • تقدیم به بهترینم...خانم مرادیان...
 • تصاویر تنگ درکش و ورکش جونقان
 • تصاویر چشمه صالح جونقان
 • تصاویر خان اوی جونقان
 • جونقان از نمای کوه شیخ
 • چشمه بلبل (جی پی اس)
 • شهید ایرج بختیاری
 • شعر گرگ از زنده یاد فریدون مشیری
 • از خزیدن تا پریدن
 • خدایا........
 • تونل بهشت آباد جهنمی برای چهارمحال و بختیاری
 • عید سعید فطر بر همشهریان مبارک‬‎ باد
 • جونقان استوار ...
 • تقدیم به سایت جونقان (خانم اسدی)
 • تصاویر دشت جونقان
 • عرض تبریک
 • جمله قصار
 • سرزمین بر باد رفته:
 • سجده بر خاک:
 • بی قرار.......
 • فراخوان شعر ترکی
 • آخرین نظرات

  
  • admin 1396/04/31
   تیم فوتبال جونقان دهه ی پنجاه (12)
   admin
   پاسخ:

   سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز سایت جونقان
   ممنونم که به سایت جونقان سر میزنید و با نظراتتون به ما دلگرمی میدهید موفق و موید و سربلند باشید
   با تشکر
  • سمیرا فرجی 1396/04/31
   تیم فوتبال جونقان دهه ی پنجاه (12)
   سمیرا فرجی
   با سلام وخسته نباشید.محمود فرجی پدرم ورضا فرجی عموی من هستند.خیلی ممنون که این خاطره رو زنده کردید.باتشکر از شما
  • admin 1396/04/31
   ایده بسیار جالب (1)
   admin
   با سلام
   خدمت بازدید کننده محترم و سپاس از نظر و ایده بسیار خوبتان blush
   خود شاهد آن بوده ام که چندین شهر استانمان ، تاریخی را به نام شهرشان ثبت کرداند
   امید است با همت جونقانی ها و شورای شهر محترم ایده جنابعالی به ثمر بنشیند


   با تشکر
   جزایری
  • ج_ع 1396/04/31
   به سایت جونقان خوش آمدید (91)
   ج_ع
   با عرض سلام خدمت مدیر محترم تالار بنده اهل جونقان نیستم ولی حدود سه ساله در جونقان مشغول بکار هستم_برنامه های خوبی برای معرفی جونقان براتون دارم اگه مایل باشین و شورای شهر همکاری کنن حاضرم با کمال میل براتون اجرایی کنم
  • ج_ع 1396/04/31
   قدمت شهر جونقان (33)
   ج_ع
   با عرض سلام خدمت همه جونقانیهای عزیز _بنده بواسطه شغلم حدود سه ساله در جونقان مشغول بکار هستم و وبا قاطعیت میگم بواسطه 19سال کار در شهرهای مختلف مردمی به مهربانی و تعصب جونقانیها ندیدم ولی یه موضوعی بنده رو ازار میده که چرامردم شهر جونقان یه روزی رو بعنوان روز جونقان ثبت ملی نمیکنن؟؟بنده این موضوع رو با اعضای محترم شورای شهر جونقان هم در میان گذاشتم و حاضرم برای این کار همکاری نمایم چون تجربه چنین کاری رو برای اولین بار در شهر کیان داشتم وپیرو این کار شهرهای دیگه ای هم که قدمت خیلی خیلی کمتری نسبت به جونقان داشتنداین برنامه رو با همکاری بنده پیاده کردندواین سوال برام پیش اومده چرا مسوولان شهرجونقان با این قدمت اقدام به چنین کاری نکردند؟مشخصات بنده پیش اقای خاقانی و رحیمی(اعضای فعلی شورا)محفوظه و بنده حاضرم هر زمانی که دستور بدین این طرح رو برای مردم عزیز جونقان اجرایی کنم
  • بهنام آرخلو از گچساران 1396/04/31
   زبان و گویش مردم شهر جونقان (9)
   بهنام آرخلو از گچساران
   یاشاسین جونقان یاشاسین قشقایی
  • پاسدار 1396/04/31
   خصوصیات کاندیدای اصلح شورای شه ... (1)
   پاسدار
   cold_sweat معیارهای انتخاب شورای شهر در ایران در حد شعار است وبسیاری از معقوله های لازم نا دیده گرفته میشود ،بنظر من گزینش افراد باید بر اساس نیاز شهر لحاظ شود 1- افرادی وارد معرکه شورای شهر میشوند باید وباید شاغل نباشند زیرا داشتن دوشغل خیانت بزرگی است .مثلا یک معلم قطعا نسبت به تدریس کم می اورد و...2-اعضای شورای شهر بایستی از میان بازنشستگان وبیکاران وبازریان بر گزیده شود 3- افرادی باید علاقه نشان دهند که صداقت داشته باشند 4-تک تک افراد شورای شهر باید مشورت پذیرو انتقاد پذیر باشند5- متخصص در کارهای عمرانی و تاسیساتی و حسابرسی باشند 6- مردمی باشند 7-داشتن روحیه اطلاع رسانی باشند 8-اطلاعات خوبی در امورات اجتمایی فرهنگی وورزشی وآموزشی و بهداشتی و اقتصادی و رفاهی داشته باشند
  • مهدی 1396/04/31
   شعر : گونه کان: سرزمین خورشید (1)
   مهدی
   افرین. واقعا خیلی زیبا و قشنگ بود. اقای زمانی افتخار جونقان است. خیلی زیبااااااااااااااااااااااااااااااا سرودن.
  • ... 1396/04/31
   شعر ترکی در وصف جونقان (24)
   ...
   شعراتون عالی بود من به جونقان ومردمش افتخار میکنم
  • ===== 1396/04/31
   شعر ترکی در وصف جونقان (24)
   =====
   stuck_out_tongue stuck_out_tongue wink heart_eyes عالی عالی هستید