Tarahi : Amir Abdolahi
سايت جونقان 27 آذرماه 1391 بارگذاري شد
Support

لوگو سایت


مطالب تصادفي


تقويم سايت


<    «  تیر 1396  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

ورود به سايت جونقان
عضويت در سايت
بازيابي کلمه عبورنام کاربری:
رمز عبور:

آمار سايت


آمار مطالب یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 0
کل: 140
کل نظرات: 576
آمار کاربران یک ساعت پیش: 0
امروز: 0
این ماه: 1
کل: 267
بن شدگان: 0
جدیدترین عضو: farzadshahabiگزارشی کوتاه از مرکز نیکوکاری امام علی(ع) شهر جونقان
   مطالب سایت جونقان   نويسنده: admin   تاريخ: 18 شهریور 1393   بازديدها: 2 722
بنام بخشاینده بزرگ


گزارشی کوتاه از مرکز نیکوکاری امام علی(ع) شهر جونقان ـ تحت نظر کیمته امداد امام خمینی

گاهی ارزش داره از همه چیزت بگذری ..... تا لبخند رو به لبای یکی هدیه کنی ....... گاهی میتونی با یه کار کوچیک همون لبخند رو بکاری رو لباش .... گاهی مهم اینه که بخوای بخندونی ...... اون وقت خدا هم میخنده ..... گاهی از خودت بگذر ... فقط گاهی ....... " گزارشي از عملکرد مركز نيكوكاري امام علي (ع) شهر جونقـان"

از جمله مفاهیم ارزشمندی که به عنوان یکـی از اصـول مورد توجه تمـامي شریعت ها و سنت ها به ویژه اسلام در طول تاریخ بوده و در آموزه های دین اسلام نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته و به آن سفارش شده است احسان و نیکوکاری در جامعه است. احسان و نیکوکاری به جهت برانگیختن احساسات انسانی و لذات روحانی و رضای ربانی امریست شایسته و ارزشی که فطرت انسانها نیز با آن عجین و نسبت به آن تحسین کننده است. واژه «احسان و نيكوكاري» به معنای انجام دادن کار نیک است که خداوند متعال مردم را به انجام دادن آن تشویق و ترغیب می کند و به طور عمده در آیاتی غالبا از نیکوکاران با واژه «محسنین» یاد می کند و به خوبی میستایدونیز به تبیین ویژگی های خاصشان می پردازد و آنها را در صراط هدایت و رستگاری می خواند و می فرماید: «اولئک علی هدی من ربهم و اولئک هم المفلحون». یکی از فضایل بزرگ انسانی، نیکوکاریست. نیکوکاران انسانهای مؤمن، دانا و شریفی هستند که توانستند موفق شوند بر موانع نفسانی از جمله حرص و بخل و کبر فائق آیند و با ایثار و از خودگذشتگی بستر همگرایی را در جامعه فراهم سازند.انسان موجودی همگراست. ارسطو همگرایی انسان را در طبیعـت اجتماع گرایش جست وجو می کند و او را موجودی مدنی باطبع می داند. بنابراین اجتماع گرایی جز و طبیعت بشر است که مستلزماتی را هم دربرمی گیرد در بیان ارزش و اعتبار و اهمیت احسان و نیکوکاری از نظر اجتماعی همین بس که پایه های استوار خانواده ها به عنوان بنیادی ترین حوزه اجتماعی بر آن بنا نهاده شده اجتماع هم برای استقرار و استحکام خود به احسان و نیکوکاری وابسته و نیازمند است. چنانکه مولی علی(ع) آن را میزان ارزشگذاری فرد می داند و می فرماید: «قدر کل امری ما یحسنه» یعنی: منزلت هر شخص باندازه کارهای خیریست که انجام می دهد. بنابراین اجتماع بدون ایجاد عناصر و مؤلفه های همگرایی، نوع دوستی، کمک و تعاون، گذشت و عفو، رعایت قوانین و محافظت بر آن نه پدیدار می شود و نه پایدار می ماند از جمله آثار احسان و نيكوكاري مي توان به موارد زير اشاره نمود:
-1 رضایت خدا و پيغمبر(ص)
۲ - رستگاری در آخرت
۳- نجات از بلایا و رفع حوائج دنیایی
۴- طول عمروسلامت
۵-جلب محبت افراد
۶-ثواب و حسنه افزون و آمرزش گناه تقويت و گسترش حضور آگاهانه و موثر آحاد جامعه ، ارتقاي سرمايه ي اجتماعي ، توسعه ي شبكه هاي ردمي و تعامل با موسسات عام المنفعه ي داخل و خارج كشور از ساز و كارهاي جدي و موثر در راستاي نيل به آرمان فقر زدايي و عدالت گستري به شمار مي رود. از آنجا كه كميته ي امداد امام خميني(ره) به عنوان نهادي مردمي با حمايت دولت و مشاركت جدي مردم و با بهره مندي از ظرفيت هاي موجود در جهت رفاه و تأمين اجتماعي اقشار محروم و نيازمند كشور و نهادينه سازي احسان و نيكوكاري گام برميدارد، ضرورت دارد با استقرار شبکه ي ارتباطي و حمايتي نسبت به استفاده ي بهينه از منابع و ظرفيت خيرين و تشكل هاي موجود اقدام به شناسايي نارسايي ها در مسير توسعه و مشاركت ها و هم ياري هاي مردمي گام بر دارد. مراكز نيكوكاري با بهره گيري از انديشه هاي متعالي حضرت امام خميني(ره) و زهنمودهاي ارزشمند مقام معظم رهبري(دام عزه) و تاكيد شوراي مركزي امداد مبني بر ضرورت توسعه ي مردمي كميته امداد و نقش محوري آن در جهت كمك به نيازمندان جامعه و سازمادهي جوامع هدف به منظور بسترسازي و تحصيل منابع جديد در راستاي كاهش فقر و نابرابري هاي اجتماعي راه اندازي شده است تا کمکهای مردمی را با مدیریت صحیح به دست نیازمندان واقعی برسانند. مرکز نیکوکاری در واقع یک واحد مردمی است که توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بصورت داوطلبانه با نظارت کمیته امداد به نیازمندان مساعدت می‌کنند و در واقع این مرکز پیشخوان امداد محسوب شده و پل ارتباطی بین امداد و جامعه مردمی است.‌شناسایی و ارتباط و تعامل با اشخاص تاثیرگذار، ‌خیرین و موسسات خیریه، ‌استفاده از ظرفیت بالای مساجد، برون‌سپاری و توسعه خدمات رسانی به محرومین و تکریم آن‌ها، ایجاد همبستگی و توازن اجتماعی و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری و ... در جامعه از اهداف راه‌اندازی این مراکز است.در مناطق شهری و در محلات مختلف به ازای هر 10 هزار نفر یک مرکز اختصاص می‌یابد. مركزنيكوكاري امام علي(ع) شهر جونقان نيز در اين راستا و تحت نظر كميته امداد امام خميني(ره) در تاريخ7مهرماه 1392 تاسيس گرديد.اين مركزنيزهمچون ساير مراكز باهدف شناسايي مستمندان واقعي و همچنين شناسايي خيرين وايجاد ارتباط بين اين دو قشر سعي دركمك به نيازمندان جامعه در راستاي كاهش فقر و نابرابري اجتماعي دارد.

مركز نيكوكاري امام علي (ع) شهر جونقان همانند ساير مراكز داراي هيئت عامل مي باشد كه تركيب هيئت عامل شهر به صورت ذيل مي باشد:

-1رئيس هيأت عامل: اين مسئوليت بر عهده حجت الاسلام و السملين حسين موذني امام جمعه شهر ميباشد.
2- نائب رئيس يا مسئول اجرايي مركز: اين مسئوليت بر عهده آقاي صادق فدائي نژاد مي باشد.لازم به ذكر است مسئول سابق مركز آقاي سجاد اسدي پور بودند كه در طي شش ماه حضور در اين مركز تلاش هاي بسيار مثمر ثمر و خالصانه اي در راستـاي اهـداف مـركز انجـام دادند كه هيئـت عامـل صميمـانه از ايشان قـدرداني مي نمايند.
3- مسئـول امور خيـريـن و بانوان امـداديـار: اين مسئـوليت برعهـده خانم مريم نيازي مي باشد.
4-مسئول امور خيريه ها ، تشكل و مجامع: اين مسئوليت برعهده آقاي محمدي بخشدار وقت مي باشد.
5- مسئول امور خيريه ها ، تشكل و مجامع: اين مسئوليت برعهده آقاي تورك مرادزاده مي باشد.
6- مسئول امور اداري و مالي: اين مسئوليت برعهده آقاي بهروز رحيمي مي باشد.

حدود وظايف،اختيارات مركز نيكوكاري: الف -امور مشاركتي :
-1تبليغ و ترويج سنت هاي حسنه ي اسلامي بويژه احسان و انفاق و اكرام
2-شناسايي اماكن آموزشي ، عمومي ، تجاري ، مسكوني ، اداري ، فرهنگي ومذهبي و بهره برداري از ظرفيت آنان در جهت رفع مشكلات نيازمندان
3-شناسايي معتمدين محل وبهره گيري از آنان در جهت تحقق اهداف پيش بيني شده .
4-شناسايي وجذب خيرين حقيقي از جمله امداديار (نيروي افتخاري)وتشكيل بانك اطلاعات آنان
۵- شناسايي خيريه ها ،تشكل ها و مجامع و ايجاد بانك اطلاعات آنان .
6-بهره گيري از تمامي ظرفيت هاي محل در راستاي اجراي سياست ها و اهداف
7-ارتباط وتعامل موثر باخيرين و اعضا واطلاع رساني شفاف و به موقع به آنان ب-امور حمايتي :
1-شناسايي نيازمندان واقعي محل وتهيه بانك اطلاعاتي
2-شناسايي ،دسته بندي و اولويت بندي نيازهاي محرومين محل
3- معرفي وارجاع افراد نيازمند به نهادها وسازمانهاي حمايتي جهت بهره مندي از خدمات مددكاري تخصصي
4-ارايه خدمات مددكاري عمومي به نيازمندان
5-برنامه ريزي مشترك با واحد اجرايي امداد امام ره بمنظور ارايه خدمات مددكاري به محرومين شناسايي شده با رويكرد توانمندي فوايد وكاركرد مراكز نيكوكاري:
1- اجراي منويات مقام معظم رهبري
2- تقویت ارتباطات مردم محله با مسجد
3- تقويت كاركرد اجتماعي مسجد
4- تقويت مسئوليت اجتماعي افراد در محله
5- مديريت بهينه وهم افزايي در منابع مردمي
6- ارايه خدمت به نيازمندان در محل سكونت
7- تقويت همبستگي اجتماعي وهمدردي عمومي
8- ترويج سنت هاي حسنه اسلامي
9- نظارت معتمدين محله بر فعاليتهاي اجتماعي
10- حفظ عزت نفس وكرامت انساني محرومين
11- بهره گيري از ظرفيت هاي عظيم مردمي
12- اطلاع رساني شفاف در جهت اعتماد عمومي
13- شناخت از محله با اجراي طرح امكان سنجي
14- واگذاري امور رسيدگي به نيازمندان به مردم
15- بازيابي فرهنگ وهويت اسلامي محله
16- ايجاد زمينه در بهره گيري حضور وتخصص مردم
17- ايجاد شبكه هاي تخصصي وصنفي در جهت خدمت به محرومين ،مديريت وتوسعه خدمات امدادياران
18- افزايش رضايت نيكوكاران وپايداري مشاركت
19- اجراي برنامه هاي فرهنگي اجتماعي وپيشگيري از آسيبهاو افزايش عبادات اجتماعي با محوريت مساجدو تامين عدالت ورضايت اجتماعي

از اهم اقدامات انجام شده درمركزنيكوكاري جونقان ميتوان به مواردذيل اشاره نمود: ـ تهيه پوشاك ،‌كيف و كفش از خيرين شهر و توزيع در بين نيازمندان ـ تهيه مواد خوراكي اعم از برنج ،‌ماكاروني ، روغن‌ و ... و توزيع در بين نيازمندان ـ هماهنگي با دکتر ستار رحيمي جهت ويزين رايگان کليه مدد جويان (با ارائه کارت مدد جوئي) ـ هماهنگي با داروخانه ملت ـ آقاي ناصر يداللهي جونقاني ـ جهت تخفيف حق ويزيت کليه مدد جويان (با ارائه کارت مدد جوئي) ـ هماهنگي با آقاي سيروس اماني ـ وکيل دادگستري ـ جهت ارائه خدمات مشاوره حقوقي رايگان به مددجويان (با ارائه کارت مددجوئي) ـ ارائه مشاوره در امور ازدواج ، تحصيل ، خانواده و ... در محل مرکز نيکوکاري توسط کارشناس ارشد روانشناسي آقاي احمدي. ـ برگزاري جشن نيکوکاري و جشن عاطفه ها .
و .......... لازم به ذکر است تمامي درآمد ها واجناس دريافت شده ازخيرين توسط اين مرکز ، فقط صرف امورخيريه ومستمندان ومددجويان شهرجونقان ميشود! مركز نيكوكاري امام علـي (ع) شهـر جونقـان دست تمامي خيـرين گرامـي را جهـت همكاري با اين مركز براي ريشه كن نمودن فقر از سطح شهر به گرمي ميفشارد واميد آن دارد اين عزيزان با وسعت نظر وكرامتي كه دارند اين مركز را در رسيدن به اهداف والاي انساني ياري بخشند.همچنين ازتمامي همشهريان عزيز بخصوص جوانان دعوت ميشود تا باحضور در اين مرکز،باعث قوت قلب ما درپيمـودن اين مسير دشوار باشند.

عزيزان مي توانند جهت همكاري با اين مركز و كسب اطلاعات بيشتر به

آدرس: جونقان ـ ميدان سپاه ـ حسينيه زينب كبري(س) مراجعه نمايند يا با شماره تلفن 1299 ـ 0383326 تماس حاصل نمايند.


 
 

نوشته شده توسط : مهر آذین | تاریخ : 23/06/1394 - 15:33


لطفا پیش شماره رو اصلاح کنید..ممنون

پاسخ:اصلاح شد
با تشکر

[پاسخ]

 
 

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی :
عکس خوانده نمی شود
ثبت کد :


 
 

تصوير منتخب سوم

تصوير منتخب دوم

تصوير منتخب اول

آخرین مطالب


 • ایده بسیار جالب
 • اطلاعات مورد نیاز در مورد تصویر
 • پیام تسلیت
 • کاخ سردار اسعد بختیاری
 • شعری از استاد مسعود الگونه
 • کوه شیخ جونقان
 • سجاد مردانی جونقان در المپیک 2016 ریو
 • شعری در وصف خیر مدرسه ساز
 • شعری به مناسبت افتتاحیه موزه مشروطیت جونقان
 • شعر : قصه های خودمونی
 • کنسرت گروه افاق شرق
 • سال نو مبارک
 • شعر : گونه کان: سرزمین خورشید
 • صدور كارت هوشمند ملي
 • مقاله استراتژی انتخابات
 • شعر کُه جهان بین ( به زبان بختیاری)
 • عهدو تفاق
 • نمایشگاه آثارهنری وصنایع دستی معلولین
 • موسسه ی خیریه ی امام حسین (ع) جونقان
 • آیا کتاب ادیب و شاعرشهرمان جناب علیداد رحیمی را خوانده اید ؟
 • گردشگران ایتالیایی در قلعه سردار اسعد
 • خلوت عاشقی ( ایمان جزایری )
 • ایمان جزایری ( رسوایم نکن )
 • جاده باستانی دزپارت
 • سالروز فتح اصفهان و تهران توسط ایل بختیاری
 • شعری در وصف جونقان
 • یاسین امانی پور جونقانی -کسب مقام قهرمانی آسیا
 • مهدی نوروزی جونقانی ملی پوش شهرمان
 • پروژه خیری استخر شنای شهر جونقان
 • طرح تونل جونقان هفشجان
 • تصاویر ارسالی آقای کیانی مقدم جونقانی
 • کنسرت آقای نیکبخت در تهران ( به زودی )
 • نوروز 1394 مبارک
 • کتاب تاریخ وفرهنگ جامع شهرجونقان
 • تقدیمی به سایت جونقان ( خطاطی )
 • شعر زیبای استاد میرزا بیضاء جونقانی با صدای استاد شجریان
 • کنسرت موسیقی ایرانی با صدای یزدان نیکبخت
 • فعال سازی شبکه تلویزیونی دیجیتال در جونقان
 • یلـــدا مبـــارک
 • قهرمانی تیم ملی بدنسازی به مربیگری علی نعمتی جونقانی
 • واکنش جهانبازي به اعتراض قلعه‌نويي
 • يدالله جهانبازي دربي 79 را سوت مي زند
 • سایت شهرداری جونقان بارگزاری شد
 • خدایا حفظ کن این جونقان را
 • طرح هم کدسازی تلفن های ثابت
 • کوچه کوچه دلم پر از غوغاست / هر طرف خیمه عزا برپاست
 • برایم لختی بخند…
 • جنگ شادی
 • مشکلات شهر جونقان به گوش استاندار رسید
 • عملکرد شورای شهر جونقان
 • به خانه مشروطه خواهان خوش آمدید
 • المان مشروطیت
 • عهدنامه فيمابين خان جونقان و بقيه توابع
 • تخت سمنبر
 • تحولات تعداد جمعيت شهر جونقان
 • دعا
 • گوشه ای از زندگی نامه شاعر بزرگ میرزا بیضاء جونقانی
 • مسابقات فوتسال جام فجر
 • زاد گاه من جونقان
 • آلبوم ایرانی تبار استاد یزدان نیکبخت
 • مسابقات ددلیفت در جونقان
 • سعیدزارع ˈرییس هیات فوتبال استان چهار محال و بختیاری شد
 • اجرای زنده یزدان نیکبت
 • شعر آب
 • اشعاری از یزدان نیکبخت
 • اشعار زيباي بختياري
 • تشکر
 • دراین خاک دراین خاک دراین مزرعه پاک به جز عشق به جز مهر دگر چیز نکاریم
 • تصاویر کاندیدای شورای شهر جونقان
 • نامساوی
 • تقدیم به...ننه گونه کان
 • نقشه ماهواره ای شهر جونقان
 • خیمه گاه ویژه ایام محرم ...جونقان
 • اشعار ترکی از شاعر بهنام رستمی
 • اشعار ترکی از شاعر یزدان نیکبخت
 • عاشورا 92 در جونقان
 • تقدیمی به سایت جونقان
 • تصاویری از داوران فوتبال سرشناس جونقانی
 • سفر نامه عبد الرحيم کاشانی به منطقه بختیاری
 • برنامه پاکسازی چشمه صالح
 • *ماه خدا*
 • مطالب و اطلاعت بسیار دقیق وکارشناسی شده جونقان
 • سرمایه گذاری چینی ها در معادن جونقان
 • نامه سردار اسعد پیش از عزیمت به اصفهان
 • مسیح من ! ( شعر)
 • نظراتی که به صورت ایمیل یا پیامک ارسال می شوند
 • گزارشی کوتاه از مرکز نیکوکاری امام علی(ع) شهر جونقان
 • من اهل اینجایم ببین
 • مردم چهارمحال و بختیاری چهارشنبه میزبان رییس جمهوری می شوند
 • به سایت جونقان خوش آمدید
 • تیم فوتبال جونقان دهه ی پنجاه
 • جواب دهی به نظر یکی از بازدیدکنندگان
 • پیش بسوی فرهنگ سازی
 • خصوصیات کاندیدای اصلح شورای شهر
 • شعر ترکی در وصف جونقان
 • جونقان یعنی ...
 • قدمت شهر جونقان
 • چرا جونقان ؟؟؟
 • زبان و گویش مردم شهر جونقان
 • کشـاورزی در شهـر جـونقــان
 • جونقان اولین شهر استان از لحاط قدمت تاریخی
 • شعری در وصف جونقان
 • کشـاورزی در جونقان
 • منابع آب جونقان
 • آب و هوای جونقان
 • پوشاك مردم جونقان
 • آداب و رسوم جونقان
 • چشمه های جونقان
 • شهدای جونقان
 • مبارزات مردم جونقان علیه خوانین
 • ورزش در جونقان
 • حماسه عظيم 9 دي ، تجلي بصيرت ، همت و ولايت
 • بارش اولین برف زمستانی در جونقان
 • شعر
 • جونقان: تبعیدگاه سیب دزدان سلحشور
 • مهد دلیری
 • سال 1393 مبارک باد
 • Basice of NOROUZ:
 • تقدیم به بهترینم...خانم مرادیان...
 • تصاویر تنگ درکش و ورکش جونقان
 • تصاویر چشمه صالح جونقان
 • تصاویر خان اوی جونقان
 • جونقان از نمای کوه شیخ
 • چشمه بلبل (جی پی اس)
 • شهید ایرج بختیاری
 • شعر گرگ از زنده یاد فریدون مشیری
 • از خزیدن تا پریدن
 • خدایا........
 • تونل بهشت آباد جهنمی برای چهارمحال و بختیاری
 • عید سعید فطر بر همشهریان مبارک‬‎ باد
 • جونقان استوار ...
 • تقدیم به سایت جونقان (خانم اسدی)
 • تصاویر دشت جونقان
 • عرض تبریک
 • جمله قصار
 • سرزمین بر باد رفته:
 • سجده بر خاک:
 • بی قرار.......
 • فراخوان شعر ترکی
 • آخرین نظرات

  
  • admin 1396/04/31
   تیم فوتبال جونقان دهه ی پنجاه (12)
   admin
   پاسخ:

   سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز سایت جونقان
   ممنونم که به سایت جونقان سر میزنید و با نظراتتون به ما دلگرمی میدهید موفق و موید و سربلند باشید
   با تشکر
  • سمیرا فرجی 1396/04/31
   تیم فوتبال جونقان دهه ی پنجاه (12)
   سمیرا فرجی
   با سلام وخسته نباشید.محمود فرجی پدرم ورضا فرجی عموی من هستند.خیلی ممنون که این خاطره رو زنده کردید.باتشکر از شما
  • admin 1396/04/31
   ایده بسیار جالب (1)
   admin
   با سلام
   خدمت بازدید کننده محترم و سپاس از نظر و ایده بسیار خوبتان blush
   خود شاهد آن بوده ام که چندین شهر استانمان ، تاریخی را به نام شهرشان ثبت کرداند
   امید است با همت جونقانی ها و شورای شهر محترم ایده جنابعالی به ثمر بنشیند


   با تشکر
   جزایری
  • ج_ع 1396/04/31
   به سایت جونقان خوش آمدید (91)
   ج_ع
   با عرض سلام خدمت مدیر محترم تالار بنده اهل جونقان نیستم ولی حدود سه ساله در جونقان مشغول بکار هستم_برنامه های خوبی برای معرفی جونقان براتون دارم اگه مایل باشین و شورای شهر همکاری کنن حاضرم با کمال میل براتون اجرایی کنم
  • ج_ع 1396/04/31
   قدمت شهر جونقان (33)
   ج_ع
   با عرض سلام خدمت همه جونقانیهای عزیز _بنده بواسطه شغلم حدود سه ساله در جونقان مشغول بکار هستم و وبا قاطعیت میگم بواسطه 19سال کار در شهرهای مختلف مردمی به مهربانی و تعصب جونقانیها ندیدم ولی یه موضوعی بنده رو ازار میده که چرامردم شهر جونقان یه روزی رو بعنوان روز جونقان ثبت ملی نمیکنن؟؟بنده این موضوع رو با اعضای محترم شورای شهر جونقان هم در میان گذاشتم و حاضرم برای این کار همکاری نمایم چون تجربه چنین کاری رو برای اولین بار در شهر کیان داشتم وپیرو این کار شهرهای دیگه ای هم که قدمت خیلی خیلی کمتری نسبت به جونقان داشتنداین برنامه رو با همکاری بنده پیاده کردندواین سوال برام پیش اومده چرا مسوولان شهرجونقان با این قدمت اقدام به چنین کاری نکردند؟مشخصات بنده پیش اقای خاقانی و رحیمی(اعضای فعلی شورا)محفوظه و بنده حاضرم هر زمانی که دستور بدین این طرح رو برای مردم عزیز جونقان اجرایی کنم
  • بهنام آرخلو از گچساران 1396/04/31
   زبان و گویش مردم شهر جونقان (9)
   بهنام آرخلو از گچساران
   یاشاسین جونقان یاشاسین قشقایی
  • پاسدار 1396/04/31
   خصوصیات کاندیدای اصلح شورای شه ... (1)
   پاسدار
   cold_sweat معیارهای انتخاب شورای شهر در ایران در حد شعار است وبسیاری از معقوله های لازم نا دیده گرفته میشود ،بنظر من گزینش افراد باید بر اساس نیاز شهر لحاظ شود 1- افرادی وارد معرکه شورای شهر میشوند باید وباید شاغل نباشند زیرا داشتن دوشغل خیانت بزرگی است .مثلا یک معلم قطعا نسبت به تدریس کم می اورد و...2-اعضای شورای شهر بایستی از میان بازنشستگان وبیکاران وبازریان بر گزیده شود 3- افرادی باید علاقه نشان دهند که صداقت داشته باشند 4-تک تک افراد شورای شهر باید مشورت پذیرو انتقاد پذیر باشند5- متخصص در کارهای عمرانی و تاسیساتی و حسابرسی باشند 6- مردمی باشند 7-داشتن روحیه اطلاع رسانی باشند 8-اطلاعات خوبی در امورات اجتمایی فرهنگی وورزشی وآموزشی و بهداشتی و اقتصادی و رفاهی داشته باشند
  • مهدی 1396/04/31
   شعر : گونه کان: سرزمین خورشید (1)
   مهدی
   افرین. واقعا خیلی زیبا و قشنگ بود. اقای زمانی افتخار جونقان است. خیلی زیبااااااااااااااااااااااااااااااا سرودن.
  • ... 1396/04/31
   شعر ترکی در وصف جونقان (24)
   ...
   شعراتون عالی بود من به جونقان ومردمش افتخار میکنم
  • ===== 1396/04/31
   شعر ترکی در وصف جونقان (24)
   =====
   stuck_out_tongue stuck_out_tongue wink heart_eyes عالی عالی هستید